BLOG

Na Kokoříně jsme od roku 2013. Jsme dobrovolné naplaveniny, a tak si dovolím naprosto subjektivně popsat vše co mne napadne. Protože nejsme rodáci, dá se k mým recenzím přistupovat tak, jako by byly od jakéhokoliv jiného turisty. Nicméně to, že jsem si Kokořínsko zamiloval je jednoznačné, takže toto je jediná piha na kráse objektivity popisů....

Přidal jsem Cyklotrasy s mnou vyzkoušenými výlety po Kokoříně. Obsahují průjezdní body, které většinou stojí za povšimnutí. K trasám přidávám svůj obsáhlý popis a subjektivní hodnocení všeho co na cestě potkáte a co stojí, nebo naopak nestojí za povšimnutí! K uvedeným trasám Vám rád přidám informace osobně při předávání elektrokol do zápůjčky.

Naše klíčová služba je právě šíření elektrické energie mezi cykloturisty! Pro cyklovýlety máme rodinnou flotilu elektrokol Bulls a KTM.

Elektrokola jsou v dnešní době opravdu "IN". Jak už to tak bývá, co člověk to odlišný názor na ně. Od mnoha zarytých sportovců ale též notorických flákačů často slýchám: "Přeci na tom nejsem tak špatně, abych musel mít elektrické kolo!" Často je to vyřčeno lidmi, kteří ročně ujedou maximálně 200 km a to ještě v létě během týdne dovolené...

Cykloturistika byla mou radostí celý život. Před šesti lety jsme se přestěhovali na Kokořínsko a zde se začal psát můj elektrický příběh. Na jedné straně mě vždy ohromovaly moderní technologie ve všech odvětvích a zároveň jsem však velkým příznivcem přírody a přirozeného pohybu daleko od civilizace a ruchů všedního dne.

V období přesedlání na elektrokolo jsem hledal nějaké řešení na má bolavá záda. Mnohahodinové sezení v kanceláři a autě každý den se na nich podepsalo. Po absolvování tříměsíční fyzioterapeutické léčbě se můj stav sice zlepšil, ale pouze za cenu každodenního cvičení. Ukrutně mě jakékoliv cvičení doma nebaví a upřímně ho nenávidím.