O MNĚ, POČÁTEK ELEKTROKOLAŘENÍ

18.05.2019

Cykloturistika byla mou radostí celý život. Před šesti lety jsme se přestěhovali na Kokořínsko a zde se začal psát můj elektrický příběh. Na jedné straně mě vždy ohromovaly moderní technologie ve všech odvětvích a zároveň jsem však velkým příznivcem přírody a přirozeného pohybu daleko od civilizace a ruchů všedního dne.

Tak nějak vnitřně jsem cítil, že moderní elektrokolo by mohlo být pro mě právě to pravé. Poprvé jsem se s elektrickým pohonem setkal před mnoha lety, kdy technologie elektrokol a jejich pohonných akumulátorů byly ještě v plenkách. Trhu vládl pohon v náboji kola a zdroj energie tvořily olověné baterie. Nicméně i v této podobě se jednalo o malý zázrak a to především pro lidi se sníženou pohybovou schopností. Toho jsem byl svědkem u svého tatínka, kterému "elektrika" prodloužila aktivní stáří o mnoho krásných let. Výlety s ním byla veliká legrace, on v kabátě a polobotkách, já s bratrem v cyklistickém oblečení na sportovních kolech. Kdo se však smál byl on, protože jsme mu stačili jen s velkými obtížemi! Konstrukce, geometrie i výkony zmíněných kol však byly opravdu přímo zoufalé.

Stále jsem tento způsob přemisťování viděl jako ideální řešení pro důchodce a méně pohyblivé lidi. Pak však nastal zlom a věřte, že na to stačil jeden den "v sedle" zapůjčeného elektrokola se středovým pohonem Bosch Performance. Nechápal jsem, bylo to naprosto famózní a dokonalé! Den, kdy jsme s bratrem po kokořínských kopcích najeli přes 100 km, zůstane vždy v mé paměti! Dlouho jsem se ze zážitku nemohl vzpamatovat a řešení bylo jediné. Do měsíce bylo kolo doma a od té doby bych již za klasické "neelektrické" neměnil a můj karbonový bajk šel z domu. Dnes se již čtvrtým rokem snažím osvětou a propagací elektrokol otevřít nové a krásné obzory všem, kteří zatím neměli příležitost vyzkoušet moderní kola se středovým elektrickým pohonem. Nekonečnými diskuzemi a vysvětlováním otevírám oči i těm nejzarytějším kolařům. Nejlepším argumentem, někdy jediným co funguje, je posazení takového nevěřícího Tomáše na své elektrokolo........

Letos jsme se rozhodli, že svá rodinná kola budeme i půjčovat přímo uprostřed nádherné krajiny Kokořínska. Pro dokonalý zážitek je u elektrokol důležité použití kvalitní značky pohonu i poctivé nastrojení komponenty! Máme k dispozici špičková kola se středovým pohonem Bosch od výrobců BULLS a KTM. Pro rodinné výlety si u nás můžete zapůjčit cyklovozík CROOZER Kid For1, případně koloběžky KOSTKA. No a pokud byste chtěli svůj výlet vzít opravdu vážně, máme k dispozici i obytný přívěs TEC Travelbird pro 4 osoby.

Mimo krásných hraček na dovolenou u nás naleznete přátelskou rodinnou atmosféru :-) a slušné jednání.........

Pavel a Pavla